Kardex Remstar Yatay Karusel:

Daha fazla performans ve hızlı sipariş teslimat süresi

HorizontalCarousel

Yatay Karusel, maksimum toplama performansı için genellikle istasyonlar şeklinde düzenlenir. Kurulum boyutu ve dizayna bağlı olarak aşağıda yer alan uygulamalar mümkündür:


 

İki İstasyon

 

Dual stations

Erişim kapısı doğru bir açıyla yerleştirilmiş L şeklinde ikili istasyon yüksekliği 3 metreye kadar olan alanlar için uygundur ve tek bir kişi tarafından opere edilebilir. L şekli, I şekline kıyasla kullanıcının yürüme mesafesini 1 metre daha kısaltmaktadır. 

 

Üç ve Dörtlü İstasyonlar

 

Triple and Quadruple stations

Üç ve dörtlü istasyonlar sıklıkla erişilmesi gereken ürünlerin fazla olduğu durumlar için çok idealdir. Genellikle L şeklinde düzenleniyor olsa da alternatif olarak U şeklinde veya tüm makianaların uzunluğu aynı ise I şeklinde düzenlenebilir. Pek çok operatör aynı anda çalışabilir.

 

Katlı İstasyonlar

 

Çok katlı istasyon
Çok katlı istasyon
Asansör platformlu uzun istasyon
Asansör platformlu uzun istasyon

Farklı malzeme akış stratejileri ve kapsamlı sistemler için ihtiyaca göre katlı istasyon kullanılabilir. Bir kaldırma platformu barındıran katlı istasyonlarda 2,5 metre yüksekliğinde 2 veya 3 adet Yatay Karusel üst üste konumlandırılmaktadır. Böylece, farklı katlarda toplama ve besleme yapılabilir. Her bir kat bağımsız olarak çalışmaktadır. Katlar arası malzeme akışı sağlamak amacıyla bir konveyör sistem kurmak mümkündür. Katlı istasyonlar yüksekliği 9 metreye kadar olan alanlar için uygundur. 

 

Uzun bir istasyonla, 4.5 metre yüksekliğinde olan depo alanı maksimum kapasiteyle kullanılmış olur. Hareketli platform kullanıcıyı daima malzemelere erişim için en ergonomik yüksekliğe getirir. Zamanı en iyi şekilde kullanmak açısından Power Pick Global stok yönetim sistemi yüksekliği 2 veya 3 ürün toplama bölgesine ayırır. Platform bir bölgeden toplanması gerekli tüm malzemeler toplanmadan diğer bölgeye hareket etmez. 

Broşürü indirin
 
OK