Kardex Remstar Yatay Karusel:

En iyi toplama performansı için 9 neden

Kardex Remstar Yatay Karusel pek çok farklı lojistik uygulamaları için esnek ve verimli bir toplama çözümüdür. 

 

Üretkenlik

 

Productivity

"Ürün kişiye" prensibi sayesinde ihtiyaç duyulan malzemeler hızlıca kullanıcıya aktarılır. Yatay Karusel ürünleri malzeme kapısına götürmek için daima en kısa yolu kullanır. Erişim kapısının yakınında bulunan ekranlar ise operatörün hangi noktadan kaç adet ürün alması gerektiğini gösterir. 

 

Toplama performansı

 

Picking performance

Eş zamanlı ve bağımsız çalışabilen bir iş istasyonunun Yatay Karuselleri çok hızlı ürün toplama performansı sağlar. Bir operatör, istasyon ve saat başına 200 ile 400 iş emir pozisyonunu tamamlayabilir. Ünite ve toplama istasyonlarındaki ekranlar ürün toplama ve yerleştirmede %99 doğruluk sağlar. 

 

Toplu sipariş toplama

 

Batch picking

Sipariş notları ve diğer gerekli evraklar basılmaya devam ederken siz elinizde döküman olmaksızın siparişi toplayabilirsiniz. Stok yönetim sistemi bir PC aracılığıyla, gelen siparişleri tek bir büyük sipariş olarak işler ve bu sayede operatör pek çok siparişi aynı anda toplayabilir. 

 

Ağır yükler

 

High payloads

Yatay Karusel her ne kadar küçük ve orta boy ürünlerin depolaması için çok uygun olsa da toplam ağırlığı 54 tona kadar olan tüm ürünleri depolayabilir. Yükleme kapasitesi uygulamaya göre değişmektedir. 

 

En uygun alan kullanımı

 

Optimum space utilization

Yatay Karuselle malzemeler kapalı bir alanda ve kompakt bir şekilde depolanır. Operatörler için toplama alanı 5 ile 10 metre kare arasında bir alandan ibarettir. Bu sayede depo içerisinde ürüne ulaşmak için geçen verimsiz zaman elimine edilmiş olur. 

 

Kompakt dizayn, güvenilir sistem

 

Reliability and compact design

Yatay Karusel, haftanın 7 günü 24 saat boyunca kesintisiz ve güvenle kullanabileceğiniz bir sistemdir.  

 

Değişken yapı

 

Variability

Yoğun zamanlarda veya artan dönemsel talepleri karşılayabilmek amacıyla sistemi bir tuşla farklı iş istasyonlarına bölebilir ve  daha fazla iş üretilmesini sağlayabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse dört Yatay Karusele sahip bir sistem tek bir kişi tarafından kullanılabildiği gibi eş zamanlı ve bağımsız olarak pek çok kişi tarafından da opere edilebilir. 

 

Güvenlik

 

Safety

Yatay Karusel sistemler kapalı sistemlerdir ve izinsiz girişi engellemek amacıyla tel güvenlik çiti barındırır. Ayrıca, operatörlerin ürünlere erişim sağladığı kapı otomatik olarak açılıp kapanmaktadır

Avantajlar
  • Çok hızlı sipariş toplama performansı ve toplu toplama sayesinde minimum ürün bekleme süresi 
  • Işıklı toplama ve yerleştirme sayesinde doğru ürüne kesin erişim 
  • 24/7 kullanım
Broşürü indirin
 
OK