Farklı seçenekler

Her ihtiyaç için esnek çözümler

Dikey Ara Depolama Modül (VBM) serisi geniş opsiyonel seçenekleriyle deponuzda maksimum esnekliği sağlıyor. Modüler dizaynı sayesinde pek çok bileşen kurulumdan sonra üniteye entegre edilebiliyor ve bu sayede sistem, farklı ihtiyaçları karşılamak için kolaylıkla yapılandırılabiliyor. 

 

Erişim kapıları

 

Various access openings and picking stations

Dikey Ara Depolama Modülü için farklı erişim kapıları ve iş istasyonları mümkündür. Bir ünitede ön, arka veya yan tarafa dörde kadar erişim kapısı konulabilir. Tek bir ünitede farklı tipte erişim kapıları olabilir.

 

LED pointer

 

LED pointer

LED pointer malzemelerin erişimi ve depolanması için güvenilir bir tanımlama yöntemidir. Güçlü LED ışığı, bir kutu/kasanın içerisinde depolanması veya erişilmesi istenen noktaya odaklanır böylelikle kullanıcı gerekli olan malzemeyi kolaylıkla tanımlayabilir. Her bir depolama pozisyonu ayrı olarak seçilebilir, daha önceden belirlenmiş bir ayar yoktur.

 

Pozisyon gösterici

 

Position indicator

Kontrol panelinde yer alan gösterge kulanıcının kutu veya kasadaki depolama noktasını saptamasını sağlar böylece malzemenin aranmasına gerek kalmaz. Pozisyon gösterici kullanıcının hızlı ve güvenilir şekilde doğru noktaya ulaşmasını sağlar.

 

LED ışıklandırma

 

LED lighting

Özellikle ışığın problemli olduğu durum ve alanlar için erişim kapısının hemen üstüne yerleştirilebilen LED ışıklandırma kullanıcının işini kolaylaştırır. Kullanıcı ekranından ışığı açmak veya kapatmak mümkündür.

 

Optik durum sinyali

 

Optical status signals

Optik durum sinyali , malzemeleri toplarken veya erişim sağlarken kullanıcıya yardımcı olur. Hızlı ve güvenilir şekilde kullanıcıyı doğru noktaya yönlendirir.

 

Sabit barkod okuyucu

 

Access openings

Ünite için sabit bir barkod okuyucu opsiyonel olarak sunulmaktadır. Bu otomatik olarak barkodu tarar ve kutu unite yazılımına kaydedilerek depolanır.

 

Sabit RFID okuyucu

 

Fixed RFID scanner

Sabit bir barkod okuyucu yerine sabit RFID okuyucu da sunulan opsiyonlar arasındadır. Sabit barkod okuyucunun sundugu tüm fonksiyonları sağlar.

 

ESD depolama

 

ESD version

Malzemeleri elektrostatik boşalmaya karşı koruyan ESD koruma da sunulmaktadır. ESD versiyonu için  Dikey Ara Depolama Modülünün ESD uyumlu kutu veya kasalarla donatılması gerekmektedir. 

 

Yangın koruma

 

Fire protection

Müşterilen yangın koruma taleplerini karşılayabilmek amacıyla üzeri eriyen film kaplı koruma kapakları sunulmaktadır. Ayrıca raf aralarına su veya gaz püskürterek söndürme sistemi takılabilir. 

 

Esnek depolama seçenekleri

 

Mixed storage

Tek bir ünitede farklı ölçülerdeki kutu ve kasaları depolamak mümkündür(örn; 600 x 400 mm, 640 x 440 mm, veya 625 x 425 mm). Kasaların en düşük kullanılabilir iç ölçüleri 610 x 410 mm'dir ve 40 ile 75 mm arası yüksekliktedir. Küçük parçalar, karton kutular ve kutular için taşıyıcı görevi görürler.

 

Otomatik yükseklik ölçer

 

Automatic height detection

Her bir erişim kapısı standart olarak yükseklik ölçme kontrol sistemine sahiptir. Dört farklı yükseklikteki malzemeler depolanarak yönetilebilir.  

 

Giriş kontrolü

 

Clearance control

Bu opsiyon hassas ve değerli ürünleri korumak amacıyla oluşturulmuştur. Dikey ışık bariyerleri, istenmeyen bir kutu yüksekliğine karşı koridor kısmını sürekli gözlemler. Bir hata durumunda, ya makina çalışmaya başlamaz veya hareket yarıda kesilerek hata mesajı verir. 

 

Onay butonu

 

Confirmation button

İş istasyonu için harici olarak yerleştirilebilen bir onay butonu opsiyonel olarak sunulmaktadır. Kullanıcı bunu depoladığı veya geri erişim sağladığı ürünü konfirme etmek için kullanabilir. Onay butonu erişim kapısına /toplama istasyonuna entegre edilmektedir. 

 

Kullanıcı girişi için RFID okuyucu

 

RFID scanner for user login

Çiple kullanıcı girişi için operator panel konsoluna opsiyonel olarak bir RFID okuyucu entegre edilebilir.

 

Ekstra priz ve arayüzler

 

Extra socket and interfaces

İş istasyonu için harici bir priz ve çeşitli arayüzler (2x USB, 1x Ethernet) opsiyonel olarak sunulmaktadır.

Broşürü yükle
Kardex Remstar Vertical Buffer Family
 
OK