Kardex Remstar Megamat RS

Depolama teknolojisinde gelişim ve geleneğin birleşimi, her iki dünyanın da en iyisi

Kardex Remstar Megamat RS - Fortschritt in der Lagertechnik

Megamat RS, paternoster prensibini kullanan otomatik dikey karusel sistemdir. Sık toplama frekansına sahip ürünleri için “ürün kişiye” konseptini kullanılır dolayısıyla da özellikle sık erişim sağlanması gereken ürünler için idealdir.

 

Megamat RS 180

 

Megamat RS 180

Hafif yüklerin verimli depolaması ve hızlı geri erişimi 

Megamat RS 180 ağırlıklı olarak kutu içerisinde küçük parçaların veya tekstil ürünlerinin düzenli şekilde depolaması için uygundur. Örnek: Otel, medikal sektörü, araç üretimi ve mekanik mühendisliği, ve elektronik sektörü.

 

Megamat RS 350

 

Megamat RS 350

Orta büyüklükteki yükler için idealdir

Megamat RS 350 aletler, yedek parçalar ve makina parçalarını depolamak ve geri almak için en mükemmel çözümdür. Geniş uygulama seçeneklerinin yanı sıra, her taşıyıcı 350 kg yük taşıyabilir.

 

Megamat RS 650

 

Megamat RS 650

Taşıyıcı başına 650 kg'a kadar olan ağır yükler için

Megamat RS 650 çok çeşitli ve farklı alanlarda kullanılabilir. Mesela üretim hattına yarı bitmiş ürünler için ara depolama çözümü olarak veya kurutma safhasında tampon depolama olarak çeşitli şekillerde entegre edilebilir.

Control system

İnovatif Çözümler Parmak Ucunuzda

Bu makina bazlı kontrol ünitesi Kardex Remstar otomatik depolama ve geri alma sistemlerine ergonomi ve kullanım açısından büyük ilerleme getirmektedir.
→ Kontrol Ünitesi hakkında daha fazla bilgi

Megamat RS Safety

İnsan, makina ve depolanmış ürünler için mümkün olan en iyi koruma

Güvenlik ışık perdesi gibi depolama sisteminin erişim kapısına standart olarak yerleştirilen koruma ekipmanları sayesinde kullanıcı en uygun şekilde kazalara karşı korunmuş olur. Depolanan ürünleri ise kilitlenebilir hafif kayan kapılar sayesinde hırsızlık ve yetkisiz erişime karşı korumak mümkündür.
→ Güvenlik hakkında daha fazla bilgi

Prensip

Bir paternosterin çalışma şekline bağlı olarak, Megamat RS, depolanmış ürünlere hızlı ve kesin erişim sağlayan otomatik dikey karusel sistemdir. Megamat RS sık erişim sağlanması gereken mallar için çok uygunudur çünkü doğru taşıyıcıyı erişim kapısına olası en kısa yol üzerinden götürür. Megamat RS'in dizaynı asgari zemin alanı üzerinde azami depolama alanı sağlar. Bu, iş sürecine verimlilik kazandırarak aynı zamanda üretkenliği önemli ölçüde arttırır.

 

Megamat RS bağımsız bir dikey karusel ünite olarak kurulabilir veya birden fazla erişim kapısıyla on metreyi geçmeyen çok katlı binalara entegre edilebilir. Her bir Megamat RS bağımsız bir çözüm olarak kullanılabilir veya bir network sistemine bağlanabilir, böylelikle yüksek verim, esneklik ve bağımsızlık sağlanmış olur.

 

Kardex Remstar Megamat RS geleceğe yapılan güvenli bir yatırımdır.

Enerji tasarruflu teknoloji

Enerjiyi geri kazanmak yerine baştan kullanmayın. Elektrik motoru, vverimli iletim ve hassas ayarlı frekans çevirici arasındaki mükemmel etkileşim sayesinde Megamat RS şimdi yüzde 40 daha az enerji tüketiyor ve böylelikle toplam işletme masrafları(TCO) önemli ölçüde azaltılmış olur.
Bir bakışta faydalar:
  • Yüksek dönme hızı – tüm depolanmış ürünleri hızlı erişim
  • Yüksek yoğunlukta depolama sayesinde arttırılmış depolama alanı
  • Asgari zemin alanı üzerinde maksimum alan kullanımı
  • Modüler sistem yapısı sayesinde tüm yeniliklere ve gelişmelere uyum sağlayabilir
  • Ergonomik dizayn ve kapsamlı güvenlik özellikleri
  • Logicontrol ünite yönetimi
  • Yükseltilmiş ürün toplama doğruluğu
  • Enerji tasarruflu teknoloji
75 % additional floor space
 
OK