Kardex Remstar Shuttle XP

Maksimum depolama yoğunluğundan faydalanırken ürünlerinizi verimli depolayın ve ulaşın

Kardex Remstar Shuttle XP dikey asansörlü depolama sistemi farklı sektörlerden değişik depolama ve geri erişim uygulamaları için en esnek çözümdür.  

 

Shuttle XP 250/500

 

Shuttle XP 250/500

Küçük parçalar ve hafif ürünler için esnek çözüm

İster yedek parça depolayın isterseniz temiz oda ortamında özel klimalı ünitelerden küçük hacimli ürünlerinize erişiyor olun, Shuttle XP 250/500 en zor görevlerin bile kolaylıkla altından kalkar.

 

Shuttle XP 700

 

Shuttle XP 700

Orta büyüklükteki malzemeler için yüksek yoğunlukta depolama
Ağır aletler ve yedek parça veya komponentlerin verimli depolaması için çok uygun olan Shuttle XP 700, tepsi başına 725 kg'a kadar olan ürünleri taşır.

 

Shuttle XP 1000

 

Shuttle XP 1000

Büyük yüklerin elleçlemesi için en güçlü çözüm
Dayanıklı tepsileriyle Shuttle XP 1000, 1,000 kg'a kadar olan yükleri rahatlıkla taşıyabilir. Ağır yüklerin elleçlemesi, opsiyonel olarak fabrika da entegre edilebilen vinç ve paletleri direk olarak depolayabilmek için yapılan bir mekanizmayla desteklenebilir.

 

Shuttle XPmultiple

 

Shuttle XPmultiple

Dar alanlar için en iyi çözüm
Shuttle XPmultiple dar alanların depolama kapasitesini en iyi şekilde kullanır. En fazla dört Shuttle ünitesi arka arkaya kurulur ve tek bir erişim kapısından etkin şekilde kullanılabilir. Hem çalışanların ürünlere ulaşmak için harcadıkları zaman ortadan kalkar hem de yer tasarrufu sağlanır.  

 

Kontrol sistemi

 

Control system

Akıllı kontrol ünitesi
The modern design of the Logicontrol ünitesinin dokunmatik ekrandan yönetilebilen modern dizaynı, Kardex Remstar depolama ve geri erişim çözümleri için hem ergonomiyi hem de verimliliği optimize eder.

 

Yazılım

 

Software

Etkili stok yönetim yazılımı
Kardex Remstar depolama sistemlerinden, Power Pick Global yazılımını kullanarak ürün topladığınızda zamandan tasarruf sağlarsınız. Ürünlere daha hızlı ve doğru erişim sayesinde ise verimliliğiniz gözle görülür şekilde artar.

Çalışma prensibi

Modüler olan Shuttle XP dikey asansör, ünitenin ön ve arka kısmında tepsiler barındıran bağımsız bir sistemdir. Bir tuşa dokunulması veya barkod okutulmasıyla otomatik olarak ürünlerin yüklü bulunduğu tepsileri bir taşıyıcı yardımıyla erişim kapısına getirir. Shuttle XP modüler yapısı sayesinde kurulumu tamamlandıktan sonra bile ekleme yapılarak farklı yüksekliklere uyarlanabilir ve aynı şekilde erişim kapısı sayısı da modifiye edilebilir. Odanın yüksekliğine bağlı olarak, geleneksel sistemlere oranla %85'e varan yer tasarrufu sağlar. Optiflex teknolojisi sayesinde ise her tepsi otomatik olarak taranır ve iki tepsi arası sadece 25 milimetre boşlukla depolamak üzere unite içerisindeki en uygun lokasyona taşınır.  

 

Esnek, etkili depolama stratejisi

Shuttle XP'nin modüler dizaynı farklı oda yüksekliklerini en iyi şekilde kullanabilme esnekliğini sunar. Ünite yüksekliğinin 100 milimetrelik adımlarla arttırılması ise Shuttle XP'nin daima her durumda yükseklik ve kapasite ihtiyaçlarına en mükemmel şekilde cevap verebilmesini sağlar. Lokasyon değişikliği yaşadığınızda, modül eklenerek veya çıkartılarak yeni ortamınıza kolaylıkla uyum sağlayabilir.

 

Bina durumunuza uyum

Shuttle XP'nin katlar arası kullanıldığı durumlarda, ünitenin ön veya arka tarafında herhangi bir yere altı adete kadar erişim kapısı eklenebilmekte ve bu erişim kapılarının pozisyonları daha sonra da değiştirilebilmektedir. Her erişim kapısında bulunan ve otomatik olarak kapanan kapaklar ürünler ve kullanıcılar için emniyet sağlar.

Sistemin avantajları
  • Daha hızlı erişim süreleri
  • Ürünlerin devir hızında artış
  • Çok daha küçük bir zemin alanı üzerinde daha fazla depo alanı
  • ERP sistemlerine entegrasyon sayesinde anlık ve doğru stok durumu
  • Depolanan ürünler ve kullanıcılar için daha fazla güvenlik ve emniyet
  • Geliştirilmiş ergonomik tasarım
  • Modüler olarak genişletilebilen yapı
Broşür indirme
Download Brochure
Kardex Remstar ShuttleXP Download
 
OK